Kutak za roditelje

Sasvim je sigurno da se ogroman uticaj porodice i vrtića ostvaruje spontano, kroz ponašanje i emocionalne odnose učesnika u vaspitanju. Primer ponašanja u roditeljskom domu i vrtiću predstavlja, u svari moćno sredstvo uticaja na detetov razvoj.

Pre svega, priprema deteta za polazak u školu je proces koji se odvija tokom čitavog predškolskog perioda u okviru podsticanja opšteg razvoja deteta. Sama priprema za školu nije odvojen segment na dete, već podrazumeva sveobuhvatan pristup od poučavanja do neposredne pripreme za čitanje, pisanje, početnih matematičkih operacija.

Saznajte više…

Priprema dece za vrtić treba da se obavnja sistematski, uvažavajući uzrasne specifičnosti svakog deteta i uzrasta kao i njihova ograničenja. Imajući u vidu njihovu specifičnost ta priprema se ne svodi samo na sticanje znanja i umeća potrebnih za savladavanje gradiva, već je od toga mnogo važniji opšti i celoviti razvoj ličnosti.

Saznajte više…